חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עוברים למחשוב ענן? כך תבחרו בין ענן ציבורי לפרטי

רוצים להוביל את העסק שלכם קדימה? מחשוב ענן יכול לעזור לכם לזרז את קצב החדשנות ולשפר את היעילות של העסק שלכם. מדריך זה יעזור לכם להבין את הכוח וההשפעה החיובית של מחשוב ענן ולהחליט איזו סביבת ענן מתאימה לכם ביותר. תוכלו לבחור בין ענן ציבורי, עם טווח הגעה רחב, או ענן פרטי, עם אבטחה מותאמת אישית. בואו נעבור יחד על הפרטים החשובים ונמצא את הסביבה המתאימה ביותר לעסק שלכם.

מהו מחשוב ענן?

מחשוב ענן הוא אספקה של שירותי מחשוב – כולל שרתים, אחסון, מסדי נתונים, רשתות, תוכנה, ניתוח ובינה – דרך האינטרנט ("הענן") כדי להציע חדשנות מהירה יותר, משאבים גמישים ויתרונות לגודל. בדרך כלל אתם משלמים רק עבור שירותי הענן שבהם אתם משתמשים, מה שעוזר להפחית את עלויות התפעול, להפעיל את התשתית שלכם ביעילות רבה יותר ולהתרחב בהתאם לצרכים העסקיים המשתנים.

ענן ציבורי

הענן הציבורי הוא פלטפורמה המשתמשת במודל מחשוב הענן הסטנדרטי כדי להפוך משאבים, כגון מכונות וירטואליות, יישומים או אחסון, לזמינים למשתמשים מרחוק. שירותי ענן ציבורי מוצעים דרך האינטרנט הציבורי והם בבעלות ומופעלים על ידי ספקי שירותי ענן של צד שלישי. הם מציעים מגוון רחב של שירותים ומודל תשלום לפי שימוש, שהוא אידיאלי לעסקים שרוצים להימנע מהוצאות ההון של רכישה ותחזוקה של תשתית IT משלהם.

היתרונות המרכזיים של ענן ציבורי

 • עלות-תועלת: ללא הוצאות הון מראש, עסקים יכולים להתרחב ככל שהצרכים שלהם גדלים, כמו גם להצטמצם ככל שהביקוש יורד.
 • ללא תחזוקה: ספק השירות אחראי על כל התחזוקה, והתשתית משותפת לכל הארגונים המשתמשים בענן הציבורי.
 • מדרגיות: משאבים זמינים לפי דרישה כדי לענות על הצרכים העסקיים ודרישות הלקוחות.

חסרונות של ענן ציבורי

 • אבטחה: ככל שהמשאבים משותפים, קיים פוטניצאל גבוה יותר לפגיעה באבטחת מידע, המהווה דאגה משמעותית עבור עסקים רבים.
 • שליטה: יש פחות שליטה על תשתית המחשוב ותפעולה מכיוון שהיא מנוהלת באופן מלא על ידי ספק השירות.

 

 

ענן פרטי

ענן פרטי מורכב משירותי מחשוב המוצעים דרך האינטרנט או רשת פנימית פרטית ורק למשתמשים נבחרים במקום לציבור הרחב. ענן פרטי לארגון שלכם יעניק לכם שליטה ופרטיות רבה יותר.

היתרונות המרכזיים של ענן פרטי

 • אבטחה משופרת: הענן הפרטי מציע רמה גבוהה יותר של אבטחה ופרטיות באמצעות חומות אש ואירוח פנימי של החברה כדי להבטיח שנתונים רגישים לא יהיו נגישים לספקי צד שלישי.
 • התאמה אישית: ארגונים יכולים להתאים את סביבת המחשוב לצרכים הספציפיים שלהם.
 • שליטה: לחברות יש שליטה ואוטונומיה רבה יותר על התשתית שלהן, מה שמאפשר להן לנהל ולהגדיר את הסביבה בהתאם לדרישותיהן.

חסרונות של ענן פרטי

 • עלות: עננים פרטיים דורשים לעתים קרובות השקעה ראשונית משמעותית בחומרה ובמומחיות כדי לבנות ולתחזק את התשתית.
 • מדרגיות: למרות שהוא מציע שליטה רבה יותר, ייתכן שהוא לא יהיה ניתן להרחבה בהתראה קצרה בהשוואה לענן הציבורי בשל מגבלות קנה המידה הפיזי של החומרה.

כיצד לבחור בין ענן ציבורי לענן פרטי

 • העריכו את הצרכים העסקיים שלכם: ההחלטה לבחור בענן ציבורי או פרטי צריכה להתחיל בהערכה יסודית של הצרכים העסקיים שלכם. נתחו את סוגי היישומים שתפעילו, את חשיבות אבטחת הנתונים עבור העסק שלכם ואת צרכי התאימות לתקנות.
 • שקול את העלויות: העריכו את עלות הבעלות הכוללת עבור שתי האפשרויות. לעננים ציבוריים יש בדרך כלל עלות כניסה נמוכה יותר, בעוד שעננים פרטיים כרוכים בהשקעה ראשונית גבוהה יותר, אך עשויים להציע חיסכון בטווח הארוך באמצעות שליטה ואופטימיזציה גדולות יותר.
 • הערכת דרישות תאימות: עבור תעשיות הנתונות לרגולציה כבדה, הענן הפרטי עשוי להיות האפשרות המועדפת בשל תכונות האבטחה המשופרות שלו ויכולתו לעמוד בדרישות תאימות מחמירות. לעומת זאת, אם העסק שלכם חווה עומסי עבודה משתנים, הענן הציבורי מציע את היכולת להרחיב משאבים לפי דרישה, בעוד שענן פרטי דורש שינויים בתשתית פיזית כדי להתרחב.

לסיכום

בחירה בין ענן ציבורי לענן פרטי היא החלטה אסטרטגית שתשפיע על הגמישות, המדרגיות והשורה התחתונה של העסק שלכם. על ידי הבנת היתרונות והשיקולים הייחודיים של כל סוג, בעלי עסקים יכולים לבצע בחירה מושכלת התואמת את המטרות ארוכות הטווח והצרכים התפעוליים שלהם. בין אם מדובר באופי החסכוני והמדרגי של הענן הציבורי או באבטחה ובבקרה המותאמות אישית של ענן פרטי, סביבת הענן הנכונה מחכה שתבחרו בה כדי להניע את העסק שלכם להצלחה מרובה.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות