חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גולשים במרשתת: ספק האינטרנט יכול להיות טוב משחשבתם

החיבור לרשת האינטרנט הוא כיום קומודיטי – דבר נפוץ וזול. השימוש בשרות זה פופולארי כל כך, שהוא יכול בהחלט להראות כחלק סטנדרטי מהתשתית בכל עסק ודירה. בדיוק כמו תשתיות חשמל ומים. לכאורה, אין הבדל משמעותי בין ספקי האינטרנט השונים. אבל ראיית דברים זו לא מדויקת. פירוש הדבר, הוא שאם אתם גולשים באינטרנט (וסביר שאתם עושים זאת והרבה), ספק האינטרנט שדרכו אתם עושים זאת, יכול להיות טוב יותר משחשבתם. מה זה אומר מעשית?

החבילות זה לא הכל

דרך בסיסית לבחור חיבור אינטרנט, היא לבחור בחבילה שמתאימה לכם ביותר. בוחנים את מה שכלול בחבילה ובודקים את המחיר. מה שנותן את הביצועים שאתם מחפשים, במחיר הנמוך ביותר – זה לרוב השילוב שאנשים ייבחרו. אבל זה לא בהכרח הקריטריון הטוב ביותר לבחירה. אם אתם מחפשים ספקים איכותיים, חייבים להסתכל מעבר לראיה הצרה של המחיר. בתור ספק  itc למשל מציעה גם תמיכה איכותית וגם שירותי עזר רבים, מעבר לשרות הבסיסי של חיבור לרשת האינטרנט. כך שאם חושבים מעבר לחבילות ומחירים, אתם פותחים עבור עצמכם אפשרויות רבות יותר, מבחינת איכות הספקים.

 

בין ספק תשתית לספק אינטרנט

מה זה ספק אינטרנט? לכאורה, התשובה לשאלה זו פשוטה – ספק שמחבר אתכם לרשת האינטרנט. בפועל, התשובה מורכבת מעט יותר. יש כאן למעשה, שני שירותים נפרדים שבהם מדובר. בכדי להבין בהקשר זה מה זה ספק  itc יכולה לספק דוגמה טובה. מדובר על "ספק תשתית" בשונה מ"ספק אינטרנט" ו-ITC כדוגמה, מציעה את שניהם ממקור אחד. במקרים אחרים, ספקים שונים מספקים את השירותים האלה, כל אחד בנפרד. בואו נראה מה ההבדל בין שני הסוגים:

ספק תשתית – מה שמכונה ספק תשתית, הוא הספק שמחבר אתכם מהמבנה בו אתם נמצאים, אל הספק השני ("ספק האינטרנט").

ספק אינטרנט – ספק זה, מחבר אתכם ממנו הלאה, אל רשת האינטרנט עצמה. כלומר, לרשת האינטרנט הבינלאומית. ספק אינטרנט מכונה גם ISP או Internet Service Provider.

ערכים מוספים

ספקי אינטרנט עשויים להציע גם שני סוגים לפחות, של ערכים מוספים מעבר לחיבור האינטרנט עצמו:

שרות ותמיכה – שרות לקוחות ותמיכה טכנית, הם דברים שמדי פעם זקוקים להם. תמיכה טכנית עשויה להידרש בתהליכי ההתחברות הראשונים לאינטרנט. היא עשויה להידרש גם במקרים נדירים יותר, אם וכאשר מתרחשות תקלות בחיבור.

הצעת שירותים נוספים – הצעת שירותים נוספים, מלבד חיבור האינטרנט עצמו, כפי שנדגים כעת.

דוגמאות לערכים מוספים

ITC מציעה ללקוחות פרטיים שרות בשם אנטי ספאם iGuard. מדובר על שרות סינון תכנים או "בקרת הורים".

היא מציעה גם שרות של שימוש בכתובת IP קבועה ("סטטית"). באמצעותו, ניתן לבצע מגוון דברים שימושיים.

אנשים פרטיים עשויים להשתמש בכך עבור משחקי רשת. עסקים עשויים להזדקק לכך עבור מטרות רבות, בהן

הוספת נתב לרשת, שיתוף מדפסת רשת או שליטה מרחוק על מצלמות אבטחה.

לעסקים, ספק אינטרנט  Itcמציעה גם שירותים מנוהלים לקישוריות עבור רשת פרטית בין סניפי העסק. למעשה, היא מציעה מעטפת שירותי תקשורת מקצה לקצה, אשר כוללת הקמת, שדרוג ותחזוקת תשתיות הרשת בעסק.

שרות IPVPN הוא דוגמה נוספת לשרות מיוחד שמוצע. זו היא Virtual Private Network שהיא מעין נתיב מוצפן ומאובטח, אשר מוקם עבורכם בתוך חיבור האינטרנט. שרות זה, מסייע להגן על התקשורת שלכם ולשמור על פרטיות. רשת אלחוטית – כדוגמה אחרונה, נציין כי ITC מסייעת גם בהקמת רשת אלחוטית בעסקים, שהיא מהירה, בטוחה ואיכותית.

לסיכום

כדאי לחשוב על נושא ספקי האינטרנט באופן רחב ולשקול, לעבור לספק טוב יותר.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות