חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חידוש ויזה לארה"ב – עושים רק בליווי מומחים

אתם מתכננים טיול לארצות הברית, אך גיליתם שהוויזה שהייתה לכם פגה תוקף. אל דאגה! חידוש הוויזה לארצות הברית היא תהליך קצת מסובך, אך אם עוקבים באדיקות אחר השלבים וההוראות, הוויזה החדשה תונפק במהרה ותישלח אליכם. אם אתם חוששים לעבור את התהליך לבד תוכלו להיעזר במומחים כמו Liberty USA, שיעזרו לכם לעבור את תהליך החידוש בלי טעויות בירוקרטיות. רוצים לדעת איך? כל הפרטים החשובים במאמר שלפניכם.

חידוש ויזה בלי ריאיון ועם עזרה מקצועית

בשנים האחרונות חלה רפורמה בתהליך חידוש הוויזה, כך שאנשים העומדים בתנאים הרלוונטיים זכאים לפטור מהריאיון בשגרירות. כולנו רוצים להימנע מההמתנה המייגעת הידועה כחלק מהתהליך, ולפניכם התנאים הנדרשים לקבל פטור מריאיון:

  • אם יש בידיכם ויזה לארצות הברית שעדיין בתוקף או שפגה תוקף לפני 48 חודשים (4 שנים) לכל היותר
  • את הוויזה שבידיכם הנפקתם בישראל כשהייתם בני 14 או יותר
  • אתם מעוניינים לקבל ויזה מסוג זהה לזו שכבר יש (או הייתה) לכם ואתם משתמשים באותם המסמכים המזהים כדי לקבל אחת חדשה. אם אתם צריכים ויזה חדשה, למשל במקרה שבו אתם מתכננים למצוא עבודה ולעבור לגור באופן זמני בארצות הברית, תצטרכו לעבור ריאיון בקונסוליה או בשגרירות.
  • הוויזה הקודמת שלכם לא כללה את הביטויים "Clearance", "Blanket" או "Waiver "

אם אתם לא עומדים באחד הקריטריונים או יותר, מצטערים – תצטרכו לבצע את החידוש בקונסוליה. כמו כן, הבקשה לחידוש לא בהכרח תתקבל, אפילו שכבר יש או הייתה לכם ויזה. כמו בפעם הקודמת, הוכחת זיקה למדינת ישראל כמו עבודה קבועה או לימודים תגדיל את הסיכויים שלכם לקבל אישור חידוש לוויזה.

את התהליך (שעליו נפרט בהמשך) אתם יכולים לבצע באמצעות ליווי מקצועי מחברות כמו Liberty USA, שיוודאו איתכם שאתם שולחים את כל המסמכים הנדרשים ושאין בהם טעויות. הם ישמחו לענות לכם על כל שאלה, להסביר לכם כל שלב בדרך ולוודא שהתהליך עובר חלק ושאין לכם ממה לדאוג.

 

 

שלבי תהליך החידוש של הוויזה

לפניכם פירוט של שלבי התהליך לחידוש הוויזה שלכם:

  • מילוי טופס DS-160 ותשלום אגרה – מילוי הפרטים האישיים שלכם בטופס לחידוש ויזה, ותשלום אגרת חידוש על סך 160$.
  • צירוף של המסמכים הרלוונטיים – הוויזה הקודמת, הדרכון הרלוונטי, מסמך קבלה על תשלום האגרה ושתי תמונות פספורט לוויזה אמריקאית.
  • שליחת הבקשה – אחרי שאיגדתם את כל הטפסים והמסמכים שאתם צריכים (או שהמלווים אתכם איגדו בשבילכם), תצטרכו לשלוח את הבקשה לקונסוליה בירושלים או לשגרירות בתל אביב (שבעתיד תעבור לירושלים), בהתאם למקום שבו הוצאתם את הוויזה הקודמת.

שימו לב שייתכן שתזומנו לריאיון, אך אין זה אומר שיש בעיה בתהליך – לפעמים אנשים מזומנים באופן אקראי לריאיון כחלק מהפעילות השוטפת של הקונסוליה.

מה בעניין הפטור מוויזה לישראלים?

בזמן האחרון ממשלת ישראל עושה מאמצים כדי לעמוד בתנאיה של ארצות הברית לכניסה לתוכנית הפטור מוויזה. על אף שאחוז המסורבים לוויזה ירד מתחת לסף הנדרש – 3%, אנחנו עדיין לא עומדים בכל תנאיה של ארצות הברית לקבלת פטור מוויזה. נכון לכתיבת מאמר זה, ישראלים עדיין חייבים לקבל ויזה כדי לבקר בארצות הברית, גם אם הם נוחתים בה רק לשם הגעה לקונקשן למדינה שלישית.

סיכום

חידוש ויזה הוא אינו תהליך מסובך, אך יש לוודא שאתם עושים אותו נכון. אם אתם לא בטוחים שאתם יודעים איך למלא את הטפסים, תוכלו להיעזר בשירות המקצועי של חברה כמו Liberty USA, שתאסוף בשבילכם את כל הטפסים הדרושים ותוודא שהתהליך עובר בצורה חלקה כדי שאתם תוכלו להיות רגועים.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות