חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתלבטים איזה מקצוע בתחום ההייטק ללמוד? הינה המשרות השוות באמת

תחום ההייטק נמצא בתנופה בשנים האחרונות ולכן צעירים רבים מחפשים משרות בתחום זה לאחר השחרור מהצבא. בעוד שלמשוחררים מיחידת 8200 יש סיכוי טוב יותר להשיג משרה בתחום זה, אחרים צריכים להשקיע בלימודים על מנת לזכות במשרה נחשקת. כאן תמצאו את המשרות השוות באמת בהייטק ותוכלו לעשות סדר באיזה מקצוע כדאי לבחור.

איזה מקצוע בתחום ההייטק כדאי ללמוד?

ישנם מקצועות רבים שמבוקשים מאוד בעולם ההייטק, כמו בודק תוכנה או מהנדס מכונות. באתר dialog תוכלו לראות את טבלאות השכר בתחום ההייטק על מנת לקבל מושג ולהחליט מה כדאי ללמוד. הינה מקצועות ההייטק הנחשקים לשנת 2022 על פי נושאים:

הנדסת תוכנה – בנושא זה מומלץ ללמוד תכנות, פיתוח תוכנות, הנדסת RT, תכנות ג'אבה או BI, פיתוח אלגוריתמים, מערכות תוכנה, מובייל ועוד.

הנדסת חומרה – המקצועות המבוקשים בנושא זה הם למשל, מהנדסי פיתוח מערכות חומרה, מהנדסי וריפיקציה, עיצוב חומרה ועוד.

תקשורת ותשתיות מערכות מידע – בנושא זה מומלץ ללמוד אבטחת מידע, סייבר, תמיכה, DBA וכד'.

 

מהן הדרישות של מקצועות ההייטק?

בעבר היה צריך לעשות תואר אקדמאי וללמוד במשך 4-3 שנים ורק אז להתחיל ולעבוד בהייטק. כיום ישנם קורסים ממוקדים המכשירים למקצועות ההייטק בצורה מקצועית המקצרים את הזמנים. כלומר, אפשר ללמוד בין 14-4 חודשים ולהתקבל לאחד מהמשרדים המובילים. בנוסף, בעבר דרשו ניסיון בתחום. כיום חברות ההייטק מקבלות צעירים שסיימו קורסים ללא ניסיון. הסיבה היא שהן מצפות לתפוקה ולמוטיבציה ולכן תעודת בגרות או תואר אקדמאי פחות חשובים להן. אומנם חסרי הניסיון ישתכרו פחות מאחר והם ג'וניורים, אך יתקדמו במהירות והמשכורת רק תעלה.

מהם הקריטריונים שיש לקחת בחשבון בבחירת מקצוע בהייטק?

בראש ובראשונה צריך לאהוב את התחום. מי שלא מחובר למקצועות ההייטק יהיה לו קשה מאוד גם ללמוד אותם. המשיכה לכסף אצל צעירים גורמת להם להתחיל בלימודים ולהשקיע כסף בקורסים, אך לא עובר זמן והם מתייאשים מאחר ואינם מחוברים לזה. שנית, יש לערוך סקר על התחומים שיכולים לעניין אתכם ושיש להם ביקוש. למשל, סייבר ומקצועות הדיגיטל מאוד מבוקשים, אך האם הם מתאימים לכם?

להיות חדור מטרה

אם כבר החלטתם ללמוד תחום ספציפי בהייטק אל תקשיבו לקולות מסביבכם שינסו להוביל אתכם לדרך או לתחום אחר. הקשיבו רק לעצמכם והגשימו את השאיפות שלכם, מקסימום תלמדו מהניסיון ותעברו לתחום אחר. כאשר אתם חדורי מטרה ומלאים במוטיבציה סביר להניח שתוכלו להגשים את כל השאיפות שלכם.

למי מתאים ללמוד הייטק ואיך מתחילים לעבוד?

לימודי הייטק לא רק מתאימים לאנשים עם גישה למחשבים, אלא גם לאנשים שאוהבים לחקור ובעלי יצירתיות ויוזמה. הדרך הטובה ביותר היא להתחיל לעבוד בתור ג'וניור בחברת הייטק ולצבור ניסיון. השכר ההתחלתי יכול להגיע ל-9 אלף ₪ בחודש אך מהר מאוד הוא יעלה ככל שמתקדמים בתפקיד. קרוב לוודאי שבהתחלה תהיו אחראים על ניטור אבטחת המידע או על בדיקת חוסן בחברה ורק אחר כך תעבדו במקצוע אותו למדתם. מצד שני, עם קשרים נכונים ייתכן שתתחילו בעבודה מקצועית בתחום בו התמחיתם ובמידה ותוכיחו את עצמכם, מהר מאוד תטפסו בסולם הדרגות.

כדאי להשקיע בלימודים

לסיכום, כיום ניתן ללמוד את מקצועות ההייטק גם באמצעות הזום. בחרו בדרך שהכי מתאימה לכם. ייתכן שלימודי אונליין בשילוב לימודים פרונטליים יכולים להיות מוצלחים, לכן מדובר בהתאמה הקשורה לאופי שלכם. בכל אופן השקיעו בלימודים, אגרו מידע, צרו קשרים והיו חדורי מטרה.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות