חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לומדים לעצב עולם טוב יותר: הכירו את עמותת אחינועם בראשות האחים משה, איל ורפי אדרעי שמלווה את בני העדה אתיופית עד לצבא

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה מובילה בתחומה אשר חרטה על דגלה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של תוכניות ארוכות טווח. אחת מתוכניות הדגל של העמותה היא קידום וליווי של בני העדה האתיופית החל מגיל התיכון לטובת השתלבות במסגרת הצבאית בתפקידים בכירים כמו גם קצונה, כאשר תוכנית זו זוכה לתמיכה גורפת מצד הרשויות כמו גם בוגרי התוכנית אשר מקבלים תמיכה מלאה גם לאחר סיום הקריירה הצבאית.

מעצבים עולם טוב יותר באמצעות השתלבות במסגרת הצבאית

בני העדה האתיופית בישראל מצליחים בשנים האחרונות לשבור את תקרת הזכוכית ולהשתלב במרקם של החברה הישראלית, לא מעט בזכות תוכניות של עמותות מובילות בתחומן כמו עמותת אחינועם. האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי שאבו השראה רבה מסיפור העלייה של בני העדה ועל כן החליטו לסייע להם להשתלב במסגרת הצבאית, וזאת על ידי הקמה של תוכנית שמתמקדת בפיתוח יכולת המנהיגות לצד יכולות פיזיות שנועדו להגדיל את הסיכויים לקבלה ליחידות מובחרות כמו גם תפקידי קצונה.

תוכנית מהפכנית זו מתקיימת בערים רבות ברחבי הפריפריה ומספקת לבני ובנות נוער בני העדה את המעטפת המלאה לה הם זקוקים, כל זאת בהתנדבות מלאה ועם שימת דגש על פיתוח של מסוגלות אישית אשר מאפשרת לא רק להתקבל לתפקידים שונים אלא גם לקבל ליווי גם בהמשך, כאשר בוגרי התוכנית יכולים לקבל סייע שמגיע לידי ביטוי גם בחלוקה של מלגות בעת כניסתם לאקדמיה. אחוזי ההצלחה הגבוהים העומדים על מעל ל-95% הם אלו שהופכים את עמותת אחינועם לעמותה שמצליחה להוביל ליצירה של עולם טוב יותר, בעקבות שילוב מוגבר של בני ובנות העדה במסגרת הצבאית.

 

עמותת אחינעום בראשות האחים איל, משה ורפי אדרעי מלווים את בני העדה האתיופית עד לקצונה המיוחלת

 

לא מוותרים על אף אחד

מערך המתנדבים ביחד עם רפי אדרעי מעמותת אחינועם אשר שילב כוחות עם איל אדרעי וכן משה אדרעי פועלים בכל ימות השנה לטובת איתור של בני ובנות העדה האתיופית שצריכים לקבל את הליווי, מתוך מטרה להגביר את תחושת המסוגלות לטובת קבלה לתפקידים ביחידות מובחרות לצד תפקידי קצונה. ברבות השנים השתלבו בתוכנית מאות בני נוער מהעדה האתיופית, כאשר הבוגרים דיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה הן כתוצאה מהליווי האישי והן כתוצאה ממסגרת חברתית מהנה שגם מגבירה את המוטיבציה לקבלה לצבא הגנה לישראל.

עדות לכך ניתן למצוא בתגובות המצוינות שמופיעות באתר של העמותה כמו גם בהרחבה של התוכנית לערים נוספות, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך שמוביל להגדלת אחוזי ההשתלבות במסגרת שמהווה הזדמנות לפיתוח אישי, מקצועי ובהמשך גם תעסוקתי.

צמצום הפערים בחברה הישראלית באמצעות שילוב בני העדה במסגרת צבאית

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מספקת לבני ובנות נוער בני העדה האתיופית את ההזדמנות לפרוץ קדימה, ובהתאם לכך גם לצמצם את הפער שנוצר בין העדה לבין החברה הישראלית, במגוון תחומים ובייחוד במסגרת הצבאית. צוות המתנדבים פועל בכל ימות השנה ואף מקפיד ללוות את הבוגרים גם בהמשך באקדמיה באמצעות חלוקה של מלגות, כל זאת כחלק מיצירה של מעטפת מלאה החל מגיל הנעורים ועד גילאים בוגרים.

לסיכום

עמותת אחינועם תומכת בבני ובנות העדה האתיופית על ידי קידום של תוכנית להגברת המוטיבציה להשתלבות בצבא. תוכנית זו הצליחה להוביל ליצירה של שינוי ממשי בחייהם של אלפי נערים ונערות, כאשר באתר הרשמי ניתן לקבל מידע נוסף אודות התוכנית הזו, לצד תוכניות נוספות שאותן מקדמים בעמותה.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות