חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עובדים מהבית? אינטרנט חזק ומהיר – רק מספק אינטרנט מעולה

עבודה מהבית היא כיום מגמה שהולכת וגוברת. על רקע זה, היכולת להשתמש בחיבור אינטרנט חזק ומהיר, חשובה מתמיד. קריטית למעשה, מבחינה מקצועית שוטפת. מדוע מי שעובדים יותר מהבית, זקוקים יותר לחיבור האינטרנט? וכיצד משיגים חיבור כזה, שגם עונה על כל דרישותיכם ובמיוחד, שהוא חזק ומהיר?

הכרת המונחים המקובלים

ראשית, כדאי להיות מודעים לכמה מונחים שמקובלים בנושא זה ולהבין אותם באופן בסיסי.

  • שני סוגי ספקים – כולם מכירים את מונח ספק אינטרנט, אבל מה הם בדיוק ההבדלים, בין "ספק אינטרנט" ו"תשתית אינטרנט"? בתור ספק itc למשל מציעה גם וגם – את שני סוגי השירותים. ספק אינטרנט הוא זה שמחבר אתכם בפועל לרשת האינטרנט. עם זאת, ישנו גם "ספק התשתית", אשר מחבר אתכם מהתשתיות הפיזיות של הבית אל עצמו וממנו לספק האינטרנט.
  • רוחב פס – רוחב פס או Bandwidth, הוא מונח שקל לבלבל עם מהירות. זה לא בדיוק אותו הדבר. רוחב הפס מתייחס לכמות הנתונים המרבית, אשר ניתן להעביר בחיבור אינטרנט מסוים בזמן מסוים. הדבר דומה מעט לרוחב של כביש או עובי צינור. בהקשר חיבור האינטרנט, זה מתבטא ונמדד ביחידות Gbps.
  • קצב נתונים – מהירות, קצב נתונים או Bit rate, מתייחס לכמות הנתונים שעוברים בפועל באותו חיבור, במשך זמן מסוים. בדומה למהירות המכוניות באותו כביש, ברגע נתון. באינטרנט זה מתבטא ונמדד כיום ביחידות Mbit/s או Mbps.
  • קצב העלאה והורדה – בהקשר מהירות ובהתחשב באופי הפעילויות שלכם, חשוב להבדיל בין מהירות בהקשר "קצב הורדה", למהירות בהקשר "קצב העלאה". הורדה, הוא מונח שמתייחס במקרה זה להעברת נתונים מהאינטרנט אליכם והעלאה מתייחס להיפך מכך. דוגמאות ממחישות, בהתאמה, הן טעינת תכני אתרים ומשלוח הוידיאו שלכם בשיחת וידאו.

 

 

הבנת החשיבות

כיצד בחירת ספק האינטרנט, משפיעה על הפעילות העסקית השוטפת? ראשית, חשוב לזכור שמדובר בפעילות מהבית. הדבר שונה למדי, מגלישה דרך רשת פנים ארגונית מאובטחת, עם אגף מחשוב שתומך ומאבטח את הכול באופן מקצועי ומסודר. יש פחות אמצעי בטיחות והפרדה, בין המחשב שלכם לבין "העולם החיצוני", עם כל התוקפים והסיכונים שבו. לכן, עולה חשיבות ספק האינטרנט, כ"שותף" טכני שלכם לפעילות קריטית זו. חיבור האינטרנט שלכם חייב כמובן להיות זמין רוב הזמן. במקרים שבהם הוא לא זמין, הדבר לא בהכרח יהיה באשמת ספק האינטרנט, אך אז תעלה החשיבות של תמיכה טכנית מקצועית מצידו. בבחירת ספק אינטרנט itc (אם נמשיך את הדוגמה שהבאנו קודם) תספק לכם למשל שרות ותמיכה שזמינים 24/7, דרך טופס פניה באתר החברה או בפניה טלפונית. כאשר יש חיבור, אנו רוצים שהוא יעמוד במהירויות מינימאליות מסוימות, באופן יציב ומתמשך, אחרת הדבר יפגע בפרודוקטיביות העסקית שלנו. לאור ההסתמכות הרחבה כל כך על חיבור האינטרנט בעסקים כיום והנקודות שציינו עד כה, חשיבות בחירת הספק אמורה להיות ברורה.

ערכים מוספים

מעבר להיצע הבסיסי של ספק אינטרנט מסוים עבור עסקים, ישנם פעמים רבות שירותים נוספים שהספק מציע. בבחירת ספק אינטרנט לפעילות הביתית שלכם, כדאי לבדוק נקודה זו ולקחת אותה בחשבון. מעבר להיותה ספק אינטרנט  Itcמציעה גם שירותים נוספים כאלה. היא מציעה מעטפת שירותי תקשורת מקצה לקצה, כולל הקמת, שדרוג ותחזוקת תשתיות רשת ארגונית. דוגמה נוספת הוא שרות IPVPN (או Virtual Private Network), אשר באמצעותו תוכלו לאבטח את התקשורת העסקית שלכם.

לסיכום

לכל מי שעובד מהבית, כדאי לקחת בחשבון את הנקודות שהעלנו כאן. יישומן בשטח, יסייע לכם להבטיח חיבור אינטרנט אמין, חזק ומהיר.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות