חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מטפלים בקרחת בטכנולוגיה מתקדמת: הכול על הדמיית שיער

העידן המודרני מזמן לנו אינספור חידושים טכנולוגיים מעניינים בלא מעט מתחומי החיים, המאפשרים שיפור בהיבטים רבים בחיינו. אחד מהחידושים הטכנולוגיים הבולטים ביותר בשנים האחרונות נוגע לתחום נשירת השיער וההתקרחות, שבא לתת מענה פרקטי לאנשים הסובלים מאיבוד השיער ומהתקרחות. שמו של הטיפול החדשני נקרא "הדמיית שיער", והוא מאפשר מילוי של אזורים עם שיער דליל או שחזור של קו שיער נסוג. אז מה זה בדיוק הדמיית שיער, למי זה מתאים והאם יש סיכונים בתהליך? במאמר הזה נפרט עבורכם את כל מה שצריך לדעת על הדמיית שיער.

מה זה הדמיית שיער?

הדמיית שיער הוא הליך המוכר גם בשם "איפור קרקפות" או "קעקוע שיער", ואכן מדובר בסוג של איפור קבוע על גבי הקרקפת. אם שמעתם על איפור קבוע, מדובר בטכניקה דומה שבמסגרתה מחדירים פיגמנטים לאזורים מקריחים בקרקפת. מטרתו של ההליך, בסופו של דבר, הוא לדמות שיער קצוץ טבעי ומגולח על גבי הקרקפת וליצור אשליה של שיער. מידע על הדמיית שיער תוכלו למצוא במגזין בולדינג המספק מידע מקיף, מעודכן ואמין בכל מה שקשור לתחום השתלות השיער וההתקרחות.

למי זה מתאים?

התקרחות יכולה לנבוע ממספר רב של גורמים, כמו גנטיקה, גיל, תזונה לקויה ואפילו סטרס. עם זאת, הדמיית שיער הוא פתרון שיכול להתאים לגברים ולנשים הסובלים משיער דליל, התקרחות או נשירת שיער, ללא קשר לסיבה הגורמת לתופעה. אצל גברים, המטרה היא ליצור אשליה של זקיקי שיער קטנים המדמים שיער קצוץ. לעומת זאת, אצל נשים שסובלות מקרחות קטנות או משיער דליל במיוחד, השיטה יכולה לסייע בטשטוש ההבדל שבין השיער לבין צבע הקרקפת וליצור אשליה של מראה שיער מלא יותר.

איך עושים את זה?

הדמיית השיער מתבצעת על ידי שימוש בטכניקה דומה לזו של קעקוע. מחדירים לעור הקרקפת מחטים קטנות המכילות פיגמנט בצבע הרצוי ויוצרים נקודות קטנטנות וצפופות המשוות מראה של שיער קצוץ ומלא. לפני ביצוע התהליך, עורכים פגישת ייעוץ עם הגורם המטפל שבמהלכה בודקים את הקרקפת וקובעים את מספר המפגשים שיידרשו להשלמת הטיפול. כל פגישה תימשך מספר שעות, כאשר נהוג לבצע את הפגישות בטווח של מספר שבועות בין פגישה לפגישה כדי לאפשר החלמה של האזור.

 

 

לכמה זמן זה מחזיק?

הדמיית שיער מחזיקה בין 4 ל-6 שנים בערך. עליכם לזכור כי בדומה לקעקוע, גם הדמיית השיער עשויה לדהות עם השנים עקב התחדשות התאים הטבעית של הגוף. עם זאת, בהחלט ניתן כעבור מספר שנים לחדש את התהליך ורענן את הפיגמנטים שדהו.

האם יש סיכונים?

הדמיית שיער נחשבת כטכניקה בטוחה, אולם חשוב מאוד להישמע להנחיות של המטפל כדי לאפשר החלמה מיטבית לאזור המקועקע. תהליך ההחלמה כולל הגלדה וקילוף של האזור, ומומלץ להימנע מחשיפת האזור לשמש ישירה במהלך תקופת הטיפולים, להימנע מהזעה מסיבית ולהימנע מרחצה בים או בבריכה. כמו כן, יש לשים דגש רב על בחירת הקליניקה בה תטופלו ועל בחירת הגורם המטפל – פעלו בשיקול דעת בבחירות אלה ופנו רק למטפלים מנוסים ובעלי הכשרה מתאימה כדי שהתוצאה שתתקבל תהיה התוצאה הטובה ביותר.

סיכום

לסיכום, לא מעט חידושים טכנולוגיים בעידן הנוכחי מאפשרים לנו לשפר את איכות חיינו, וביניהם גם טיפול הדמיית השיער שבא לתת מענה לסובלים מהתקרחות ומנשירת שיער. אם גם אתם סובלים מהתקרחות, טיפול הדמיית שיער עשוי להיות אפשרות אידיאלית עבורכם ותוכלו לפנות לקליניקה מוסמכת לייעוץ בנושא.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות