חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נשארים מעודכנים גם במהלך הלימודים: הכירו את אתר החדשות כיפה

פורטלים אינטרנטיים שונים מחולקים לפי מגזרים בהתייחס לכך שתחומי העניין והגשת התוכן תלויים באורח החיים של קוראי הפורטל. אתר החדשות כיפה הינו פורטל אינטרנט חדשותי העוסק במגוון נושאים ביהדות הוא מכוון לקהל היעד הדתי והדתי לאומי ודן בנושאים הבוערים שעל סדר היום במגזר הציוני הדתי. מה ההיסטוריה של אתר החדשות לציבור הדתי ומה תוכנו? כל המידע הרלוונטי בפוסט הנוכחי. טיפה על כיפה.

אתר החדשות כיפה

בועז נכטשטרן הינו בוגר ישיבת בני עקיבא בכפר הרואה וכן בוגר ישיבת אורות שאול. כבר בתור בחור ישיבה יוזמתי הוא הגה מיזם חדשני למכירת חמץ ערב חג הפסח באינטרנט. האתר שלו הוקם בשנת 2000 כשהוא מכיל תוכן דליל של דברי תורה מעטים אותם ליקט ומתכונים ממטבחה של אימו של בועז. עם השנים הלך והתרחב עולם התוכן באתר וכיום הוא מהווה את אחד הפורטלים האינטרנטיים המרכזיים לציבור הציוני דתי. אתר כיפה מהווה את אחד מפורטלי הרשת הדתיים-לאומיים המובילים. תוכלו למצוא באתר כיפה את כל עדכוני החדשות ולצפות בעוד סוגי תכנים רבים.

מערכת פורומים

האתר מכיל מערכת פורומים מגוונת שעיקר עיסוקה בנושאים הקשורים בהווי החיים הדתי. נושאי העניין כוללים: דיונים לגבי מסגרות של ישיבות, שירות לאומי על שלל היבטיו ופורומים של יישובים דתיים ותנועות נוער. הורות ומשפחה הינה נושא משמעותי נוסף הנדון במסגרת פורום ספציפי וכן ישנו דיבור על תרבות המגזר ומועלים נושאים אקטואליים העומדים על הפרק.

נשארים מעודכנים גם במהלך הלימודים: הכירו את אתר החדשות כיפה

מדור שאלות ותשובות

באמצעות אתר כיפה ניתן לשלוח שאלות במגוון נושאים הלכתיים ופרטיים ולקבל מענה מאת רבני הציונות הדתית כמו: הרב אלדד יונה, הרב בניהו ברונר, הרב ברוך אפרתי, הרב בן ציון אלגזי, הרב יוסף אלנקווה, הרב יהודה עמיחי וכן רבני ישיבות וארגונים דתיים שונים. בנוסף ניתן לשלוח שאלות גם בנושאים מקצועיים.

פינת מתכונים

על בסיס פורום המתכונים הוקם מדור מתכונים משוכלל המכיל מגוון מתכונים כשרים.

נושאים נוספים

באתר קיימים מספר בלוגים, מאמרים בנושאי אקטואליה, מאמרי פרשת שבוע ובנושאים של כשרויות, משפחה ועוד. בנוסף קיימים באתר כיפה לוחות מכירה שונים, קישורים לאתרי יהדות, תכנים על הכנות לקראת חתונה ובנוסף גם פינת ביקורת סרטים עם דירוג צפייה לפי אמת מידה הלכתית וחינוכית וכן רשימות וביקורות לגבי מקוואות במיקומים שונים בארץ.

כותבי פורטל כיפה

קיימים כותבי תוכן רבים כחלק מעריכת התוכן באתר האחראים על פרסום חדשות, מאמרים ובלוגים. ביניהם ניתן למנות את הרב אלדד יונה, הרב יובל שרלו, אלישיב רייכנר, דוד נתיב, אהוד מקסימוב, נדב גדליה, יוני לביא ועוד.

פעילויות נוספות

אתר כיפה אינו מצומצם רק לשטח הפורטל אלא מהווה כר נרחב לקיום פעילויות נוספות הקשורות בדת ומדינה. בשנים 2008-2006 התקיים מדי שנה כנס מטעם האתר בשיתוף עם מכללת ליפשיץ. במהלך הכנס נדונו נושאים שונים הקשורים ביהדות, חברה ואינטרנט תוך ראייה מרחבית של יחסי הגומלין בין האינטרנט לחברה הדתית. בכנס שולבו הרצאות ופאנלים רבים של רבנים, פעילי אינטרנט, אקדמאים ואנשי ציבור.

 

החברה המפעילה את אתר כיפה הינה חברת אינטרנט המייצרת אתרי רשת למגוון גופים מרכזיים בציונות הדתית.

לסיכום

אתר האינטרנט כיפה מביא תוכן רב חדשותי, אקטואלי ומוסרי בנושאי הלכה, דת והשקפה ציונית דתית ומהווה אתר חדשות מועדף בקרב הציבור הדתי-לאומי בארץ. הוא מהווה את אחד מאתרי הרשת המובילים בציבור הדתי מזה 22 שנה ומציג תוכן רב מעודכן המתאים לאורח חיי המגזר.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות