Search
Close this search box.

איזה ארגון צריך מערכת ERP בעסק ולמה?

מערכות ERP הן כלי עזר רבי עוצמה עבור עסקים. עם זאת, אלה לרוב מערכות גדולות ומורכבות למדי וגם לא זולות. כך ששאלה חשובה וכבדת משקל שעסקים רבים שואלים את עצמם, היא עד כמה מתאימה להם מערכת כזו? האם היא תהיה משתלמת מבחינתם? אלה כמה הסברים ותובנות, שמרחיבים על נקודה זו:

ERP – תזכורת קצרה

Enterprise Resource Planning הוא סוג מיוחד של מערכות תוכנה. מדובר בגישה, שבה מערכת מרכזית אחת, מסייעת לבצע את מרב הפעילויות העסקיות שדרושות. למעשה, ERP מרכז תהליכי עבודה וגם מידע מסוגים שונים. זאת, בשונה מהגישה הרגילה, של אוסף תוכנות נפרדות. למשל באמצעות מערכת של תפנית מסוג זה, ניתן לנהל קשרי לקוחות, כספים ועוד דברים רבים וחשובים, ממקום אחד. פירוש הדבר, עבודה מול בסיסי נתונים אחד, בתוכנה אחת ובממשק משתמש אחיד וקבוע. כך קל ויעיל יותר להתנהל, ביחס לשימוש במערכת ניהול קשרי לקוחות (CRM) נפרדת, תוכנת ניהול כספי ייעודית וכן הלאה. גישת ה-ERP מספקת "גרסה אחת של האמת", באופן אשר מצמצם כפילויות מידע ומשפר את הניהול. ERP עשוי במידה רבה גם לקדם צמצום הוצאות בעסק, תודות להתייעלות שהוא מביא.

למי זה מתאים?

מערכת ERP מתאימה במיוחד במצבים ולעסקים הבאים:

לעסקים גדולים

עסקים גדולים יחסית, הם פעמים רבות העסקים עם הפעילות המורכבת ביותר. מסיבה זו, הם סוג עסקים שזקוק במיוחד למה ש-ERP מציע וגם עשוי לראות את התועלות הגדולות ביותר מכך. "גדול" הוא כמובן מונח יחסי. בארץ למשל, מה שנחשב כחברה גדולה, ייתפס פעמים רבות ברחבי העולם כחברה בגודל בינוני.

כאשר חסרה תמונת מצב טובה

כאשר להנהלה חסרה תמונה מלאה ועדכנית של מצב העסק, בזמן אמת. כתוצאה מכך, ההחלטות שיתקבלו ייפגעו ותצטמצם יכולת השליטה והבקרה. ERP יוכל לשפר כל זאת.

 

 

להתייעלות ויתרון

שיפור ההתנהלות השוטפת ותמונת המצב שרואים, יביאו להתייעלות לרוחב העסק. כתוצאה מכך, עשויים לקבל יתרון תחרותי מול עסקים בתחום שלכם.

לאתגרי אינטגרציה

כאשר עסקים עומדים בפני אתגרים טכניים רבים, בכל הנוגע לתיאום בין תוכנות שונות. מערכת ERP מגיעה מראש כמערכת אחת. כך שאם מדובר על פעילויות שנמצאות במסגרתה, אין שאלה של התאמה. הכול מותאם מראש.

פריצת הדרך שמרחיבה אפשרויות

מה מיוחד בתפנית? ובכן, מדובר במערכת ERP, אשר מתמחה בהתאמה ספציפית למגזרים שונים. עבור כל מגזר כזה, מוצעות בתפנית יכולות ייחודיות עבור פעילותו המיוחדת, לצד תמיכה בפעולות עסקיות רגילות כמו ניהול כספי או ניהול רכש. מבחינת האפשרויות המיוחדות למגזר, זהו מענה ייעודי וייחודי. למעשה, במגזרים האלה שבהם תפנית מתמחה, אין לה מתחרים והיא מהווה פתרון "בסט אוף בריד". מגזרים אלה, כוללים את מגזר יבואני הרכב, ליסינג והשכרה, עסקים בתחום הקמעונאות, עסקי יבוא ושיווק מוצרי צריכה, אשראי חוץ בנקאי, מרכזים רפואיים, גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב, מנהלי מרכזים לוגיסטיים, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, בתי דיור מוגן, עסקים בתחום מוצרי הגמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה) וכן חברות שירותים.

החברה שמאחורי המוצר

חשוב לדעת, שתפנית היא מוצר של חברת הטכנולוגיה הבולטת מטריקס. זהו אחד מהמוצרים הוותיקים והמוערכים ביותר של חברה זו, אשר מפתחת אותו במשך כעשרים שנה! במהלכן, צברה החברה ידע וניסיון רב בעולם ה-ERP, כמו גם בדרישות השוק הישראלי בנושא זה. כמו כן, העובדה שהפיתוח של תפנית מבוצע במרוכז, במקום אחד, מאפשרת למערכת להיות אינטגרטיבית ככל הניתן. כך שכל רכיביה מתפקדים ביחד היטב.

לסיכום

השורה התחתונה היא, שמערכת ERP מתאימה עבור מרבית העסקים הגדולים.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות